yeni projeler buluşlar fikirler proje pazarı fikir yenilikci endüstriyel tasarımlar teknik çizimler patent idea icatlar inovasyon inovatif başvurulari patentler dünyada en

 

 


 

ANASAYFA I PROJELER I İLETİŞİM Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye yönelik faaliyetleriyle de çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir


TİTREŞMELİ  BULAŞIK MAKİNESİ

Titreşmeli bulaşık makinesi her model ve dizaynda bulaşık makinelerinde, çok daha hızlı ve temiz bulaşık yıkamak amacıyla tasarlanmış bir bulaşık makinesidir. Sistem, bulaşık makinesi sepetine veya sepetin içine girdiği bulaşık makinesi haznesine monte edilen bir veya birkaç titreşim cihazından meydana gelmektedir. Titreşmeli bulaşık makinesinde yıkama işlemi yine mevcut bulaşık makinelerinde olduğu gibi makine üzerinde bulunan bir takım ayar düğmeleri yardımıyla bulaşıkların cinsi ve kirliliğine göre yapılan ayarlamalarla yıkanmaktadır. Makine içerisine konulan bulaşıklar, makinenin çeşitli yerlerinde bulunan su fıskiyelerinin bulaşıklara püskürtülmesi ve yoğun buhar ortamında temizlenmesi esasına göre çalışmaktadır. Ancak farklı olarak titreşmeli bulaşık makinesinde kap-kacaklar bütün bunların yanı sıra bir de bulaşık sepetinden aldığı vibrasyon etkisiyle yıkanmaktadır. Vibrasyon, aynı zamanda bulaşık sepeti içine konulan bulaşıkları da titreştirdiğinden, titreşimle direnci kırılan bulaşıklar kap-kacaktan daha kolay bir şekilde çıkmakta, yıkama işlemi çok daha temiz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.Titmreşeli Bulaşık Makinesi yeni projeler buluşlar fikirler proje pazarı fikir yenilikci endüstriyel tasarımlar teknik çizimler patent idea icatlar inovasyon inovatif başvurulari patentler dünyada en

Titreşim cihazı istenilen düzeyde sadece titreşim üreten ve monte edildiği aparatı titreştirerek  aparat içerisinde bulunan kap-kacakların da titreşmesini sağlayan bir araçtır.

Titreşim cihazı, istenilen düzeyde bir kgf merkezkaç kuvveti üreten ve monte edildiği aparatı titreştirerek, aparata temas eden nesnelerin de  titreşmesini sağlayan bir araçtır.

Şekillerdeki parçalar tek tek numaralandırılmış olup, bu numaraların karşılığı aşağıda verilmiştir:

1-            Bulaşık sepeti,
2-            Titreşim cihazı,
3-            Vida,
4-            Pervaneli su fıskıyesi,
5-            Hazne çeperi,
6-            Ray,
7-            Teker,
8-            Ön kapak.

Bulaşıkların çok daha kısa sürede ve temiz yıkanması için kullanılan titreşim cihazı (2); bulaşık makinesi sepet (1) veya hazne çeperlerine (5) (alt üst veya yan çeperler)  bulaşık makinesinde köklü bir değişiklik yapmadan kurulabilir bir özelliktedir. Bulaşık sepeti (1) veya makine haznesine (5) vidalarla (4) tutturulan cihaz çok düşük bir maliyet ve ekstradan bir yere gereksinim duyulmadan her model ve dizaynda makineye uyarlanabilir bir özelliktedir.

Titreşmeli bulaşık makinesinde makineye konulan deterjanlar vibrasyon etkisiyle çok daha hızlı bir şekilde aktif hale geldiğinden makineye yerleştirilen kap-kacaklar bu hızlı etkileşim neticesinde bulaşıklarından çok daha hızlı  bir şekilde temizlenmekte, yıkama işlemi mevcut makinelere oranla daha kısa sürede ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Oysa mevcut bulaşık makinelerinde deterjanın suda eriyip aktif hale gelmesi biraz  zaman almakta  dolayısıyla deterjanın bulaşık üzerindeki etkisi hemen görülmemektedir.

Titreşmeli  bulaşık makinesi makineye konulan deterjanları kısa sürede aktif hale getirmektedir. Ancak vibrasyon etkisi sadece deterjanı değil sepet içerisine konulan kap-kacakları da titreştirdiğinden, titreşimin çözücü etkisi bulaşıkları adeta parçalarcasına tutunduğu yüzeylerden çıkartmakta, inatçı ve zor atıklar sorun olmaktan çıkarak zaman ve enerjiden büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

Titreşimin bulaşıklı kap üzerinde aşındırıcı veya kırıcı yönde bir etkisi yoktur. Sepete konulan bulaşıklar sadece titreşimin çözücü etkisiyle  besin artıklarından daha kolay bir şekilde kurtulmakta yıkama işlemi diğer makinelere oranla çok daha hızlı ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Titreşmeli bulaşık makinesinde titreşimin bulaşıkların daha hızlı bir şekilde kurutulmasında da büyük rol oynamaktadır. Durulama sonrasında bardak,tabak, gibi gereçlere yapışan su damlaları vibrasyonun etkisiyle tutundukları yüzeyden çok daha hızlı bir şekilde  aşağı doğru sözülmekte böylece kuruma süreci mevcut bulaşık makinelerine oranla çok daha hızlı ve lekesiz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bulaşık makinesi sepeti (1) veya makine haznesi (5) üzerinde yer alan titreşim aparatının (1)  bulaşık makinesinin dengesini bozacak veya onu yürütecek yönde de olumsuz bir etkisi yoktur. Titreşim makine üzerinde yarattığı etki bulaşıkların yıkanma esnasında ortaya çıkarttığı titreşim veya sesten daha fazla değildir.

Titreşim cihazı (2) bulaşık makinesinin ön kapağına (8) monte edilerek de kullanılabilir bir özelliktedir. Sistem, kapağın iç kısmına ve kapak kapatıldığında bulaşık sepetine  (1) değecek bir şekilde monte edilerek, bulaşık sepetinin (1) dolayısıyla sepet içerisinde bulunan bulaşıkların titreştirilmesini sağlamaktadır. Diğer bir deyişle makinede kullanılan titreşim cihazları (2) bulaşık sepeti (1) ve sepet içerisine yerleştirilen bulaşıkları en iyi  şekilde titreştirecek bir biçimde makineye monte edilmektedir.

 

Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra  endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye  yönelik faaliyetleriyle de  çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir.Çok daha fazla proje için lütfen arayınız veya mesaj atınız.resim heykel yapımı tasarımı atölyesiDi Sanat Atölyesi 05375201947 Aydın KUşadası e mail:disanat@gmail.com3-15 yaş grubu çocuklara özel piyano dersleri egitimi verilir,konservatuara hazırlık koro çalışmaları

michelangelo leonardo da vinci  kazimir maleviç  ayvazovski van gogh ivo andrıc   helena blavatsky

İLETİŞİM

05375201947
bilgi@disanat.com
disanat@gmail.comdisanat büst yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm


İsmet
DEMİRHAN

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel ve Seramik yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm aydın Ankara
H.Ü
Güzel Sanatlar
Fakültesi

1998

copyright © 2014 disanat.com

 

 

 


,