yeni projeler buluşlar fikirler proje pazarı fikir yenilikci endüstriyel tasarımlar teknik çizimler patent idea icatlar inovasyon inovatif başvurulari patentler dünyada en

 

 


 

ANASAYFA I PROJELER I İLETİŞİM Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye yönelik faaliyetleriyle de çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir


T
İTREŞMELİ ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ

Titreşmeli çamaşır kurutma makinesi her model ve dizaynda çamaşır kurutma makinelerinde, çok daha hızlı  çamaşır kurutmak amacıyla tasarlanmış bir  kurutma makinesidir. Sistem çamaşır kurutma makinesi kazanı , kazan içerisinde yer alan tambur ve tambur üzerinde bulunan ve çamaşırları karıştıran takaoz a monte edilmiş bir veya birkaç titreşim cihazından meydana gelmektedir.

Titreşmeli çamaşır kurutma makinesi mevcut çamaşır makinelerinde olduğu gibi yine makine üzerinde bulunan bir ayar düğmesi yardımıyla çamaşırların cinsine göre istenildiği şekilde kurutma işlemini gerçekleştirmekte, tambur içerisine konulan  çamaşırlar, tamburun değişik zaman aralıklarında sağa sola dönmesi, çamaşırların alt üst edilerek kurutulma esasına göre çalışmaktadır. Ancak farklı olarak titreşmeli çamaşır kurutma makinesinde kazan , tambur veya tambur takozlarına monte edilen titreşim cihazının kazan ve tamburu titreştirmesiyle  çamaşırlar  ayrıca bir de titreştirilerek kurutulmaktadır.


Çamaşır Kurutma Makinesi

Titreşim aparatı,istenilen bir düzeyde merkezkaç kuvveti (kgf) üreten ve monte edildigi aparatı titreştirerek  aparata temas eden nesnelerinde titreşmesini sağlayan bir cihazdır.

Buluşun amaçlarına ulaşması için kullanılan parçaların şekilleri ekte verilmiş olup, bu şekillerden;

Şekil 1-  Titreşmeli çamaşır kurutma makinesi  kesiti,

 

Şekillerdeki parçalar tek tek numaralandırılmış olup, bu numaraların karşılığı aşağıda verilmiştir:

1-            Tambur,
2-            Vida,
3-            Titreşim aparatı,
4-            Kazan,
5-            Ön kapak,
6-          Takoz
Çamaşırların çok daha kısa sürede kurutulması için kullanılan titreşim cihazı (3); çamaşır kurutma makinesi kazan (4) , tambur (1)  veya tambur üzerinde bulunan takozlara(6) çamaşır kurutma makinesinde köklü bir değişikliğe gidilmeden  monte edilebilir bir özelliktedir. Kazan (4)  veya tambura (1) vidalarla  (2) tutturulan cihaz (3) çok düşük bir maliyet ve ekstradan bir yer açmadan her model ve dizaynda makineye kurulabilir bir özelliktedir.

Titreşmeli çamaşır kurutma makinesinde titreşimin çamaşırlar üzerinde aşındırıcı veya yıpratıcı yönde bir etkisi yoktur. Tambur içerisinde yer alan çamaşırlar  sadece titreşimin  etkisiyle  giysilere hapsolan  nemin daha hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlamakta  kurutma işlemi  mevcut makinelerte oranla çok daha hızlı ve  ekonomik bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çamaşır makinesi kazan , tambur (1) veya takozu (6) üzerinde yer alan titreşim cihazı (3) çamaşır kurutma makinesinin dengesini bozacak veya onu yürütecek yönde olumsuz bir etkisi yoktur.Aparatının (3) çamaşır kurutma makinesi üzerinde yarattığı titreşim mevcut çamaşır kurutma makinelerinin çamaşır kurutma esnasında ortaya çıkarttığı titreşimden  daha fazla değildir ve açığa çıkan titreşimler yine kazana (4)  monte edilen amortisörlerle absorbe edilmektedir. Titreşim cihazının (3) açığa çıkarttığı ses yine  son derece düşüktür ve çalışma sırasında bir gürültü meydana gelmemektedir.

Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra  endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye  yönelik faaliyetleriyle de  çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir.Çok daha fazla proje için lütfen arayınız veya mesaj atınız.resim heykel yapımı tasarımı atölyesiDi Sanat Atölyesi 05375201947 Aydın KUşadası e mail:disanat@gmail.com3-15 yaş grubu çocuklara özel piyano dersleri egitimi verilir,konservatuara hazırlık koro çalışmaları

michelangelo leonardo da vinci  kazimir maleviç  ayvazovski van gogh ivo andrıc   helena blavatsky

İLETİŞİM

05375201947
bilgi@disanat.com
disanat@gmail.comdisanat büst yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm


İsmet
DEMİRHAN

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel ve Seramik yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm aydın Ankara
H.Ü
Güzel Sanatlar
Fakültesi

1998

copyright © 2014 disanat.com

 

 

 


,