yeni projeler buluşlar fikirler proje pazarı fikir yenilikci endüstriyel tasarımlar teknik çizimler patent idea icatlar inovasyon inovatif başvurulari patentler dünyada en

 

 


 

ANASAYFA I PROJELER I İLETİŞİM Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye yönelik faaliyetleriyle de çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir


TİTREŞMELİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Titreşmeli çamaşır makinesi her model ve dizaynda çamaşır makinelerinde, çok daha hızlı ve temiz çamaşır yıkamak amacıyla tasarlanmış bir çamaşır makinesidir. Sistem çamaşır makinesi kazanı veya kazan içerisinde yer alan tambura monte edilmiş bir veya birkaç titreşim cihazından meydana gelmektedir.

Titreşmeli çamaşır makinesi mevcut çamaşır makinelerinde olduğu gibi yine makine üzerinde bulunan bir ayar düğmesi yardımıyla çamaşırların cinsi ve kirliliğine göre istenildiği şekilde yıkama işlemini gerçekleştirmekte, tambur içerisine konulan  çamaşırlar, tamburun değişik zaman aralıklarında sağa sola dönmesi, çamaşırların birbirlerine ve aynı zamanda tambur ve tambur üzerinde bulunan takozlara çarpması veya sürtünmesi esasına göre çalışmaktadır. Ancak farklı olarak titreşmeli çamaşır makinesinde kazan ,tambur  ve tambur üzerinde yer alan takozlara monte edilen titreşim cihazının kazan , tambur ve takozları titreştirmesiyle çamaşırlar ayrıca buradan aldıkları vibrasyonla  titreşerek te  kirlerinden arınmaktadır.

Titreşim aparatı,istenilen bir düzeyde merkezkaç kuvveti (kgf) üreten ve monte edildigi aparatı titreştirerek  aparata temas eden nesnelerinde titreşmesini sağlayan bir cihazdır.

Titreşimli Çamaşır Makinesi

Şekillerdeki parçalar tek tek numaralandırılmış olup, bu numaraların karşılığı aşağıda verilmiştir:

1-            Tambur,
2-            Vida,
3-            Titreşim aparatı,
4-            Kazan,
5-            Ön kapak camı,
6-            Ön kapak,
7-            Tambur takozu,
8-            Üstten kapaklı çamaşır makinesi tamburu,
9-            Üstten kapaklı çamaşır makinesi kazanı,
10-          Karıştırıcı pervane.

Çamaşırların çok daha kısa sürede ve temiz yıkanması için kullanılan titreşim cihazı (3); çamaşır makinesi kazan (4), (9) veya tamburuna (1), (8) çamaşır makinesinde köklü bir değişikliğe gidilmeden  monte edilebilir bir özelliktedir. Kazan (4), (9) veya tambura (1), (8) vidalarla  (2) tutturulan cihaz (3) çok düşük bir maliyet ve ekstradan bir yer açmadan her model ve dizaynda makineye kurulabilir bir özelliktedir.

Titreşmeli çamaşır makinesinde makineye konulan deterjanlar vibrasyon etkisiyle çok daha hızlı bir şekilde aktif hale getirildiğinden, çamaşırlara nüfuz eden kirler  daha hızlı  bir şekilde çamaşırlardan arındırılmakta, yıkama işlemi titreşim aparatı sayesinde daha az bir deterjanla kısa sürede ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Oysa mevcut çamaşır makinelerinde deterjanın suda eriyip aktif hale gelmesi biraz zaman aldığından deterjanın  kirler üzerindeki etkisi hemen görülmemekte,yıkama işlemi daha   uzun ve masraflı bir şekilde gerçekleşmektedir.
Titreşim aparatının kazan ve tambur üzerinde oluşan kireç oluşumunu geciktirdiği de düşünülmektedir.

 

Titreşmeli  çamaşır makinesi makineye konulan deterjanları kısa sürede aktif hale getirmektedir ancak vibrasyon etkisi sadece deterjanı değil, tambur (1), (8) içerisine konulan  çamaşırları da titreştirdiğinden, çamaşırlar kirlerinden çok daha kısa  sürede ve  temiz bir şekilde arınmaktadır.

Titreşimin çamaşırlar üzerinde aşındırıcı veya yıpratıcı yönde bir etkisi yoktur. Tambura (1), (8) konulan çamaşırlar  sadece titreşimin çözücü etkisiyle  kirlerinden daha kolay ve  hızlı bir şekilde arınmaktadır.

Çamaşır makinesi veya tambur (1), (8) üzerinde yer alan titreşim cihazı (3) çamaşır makinesinin dengesini bozacak veya onu yürütecek yönde olumsuz bir etkisi yoktur. Titreşim aparatının (3) çamaşır makinesi üzerinde yarattığı titreşim çamaşırların sıkılma esnasında ortaya çıkarttığı titreşimden çok daha küçüktür ve açığa çıkan titreşimler yine kazana (4), (9) monte edilen amortisörlerle absorbe edilmektedir. Titreşim cihazının (3) açığa çıkarttığı ses yine  son derece düşüktür ve çalışma sırasında bir gürültü meydana gelmemektedir.

Titreşim cihazı (3) önden ve üstten kapaklı çamaşır makinelerinin kapaklarına (6) veya üstten kapaklı çamaşır makinelerinin ortasında dönen ve çamaşırları karıştıran pervaneye (10) monte edilerek de kullanılabilir bir özelliktedir. Sistem, kapağın iç veya dış tarafına konulan titreşim aparatının (3) kapak camını (5) veya kapağın iç kısmından çamaşırlara doğru uzanan değişik dizaynlarda parçayı titreştirmesi esasına göre çalışmaktadır. Tambur (1), (8) içerisinde sağa sola döndürülen çamaşırlar aynı zamanda titreşen cama veya  titreşmeli parçaya da sürtünmekte, bu esnada titreşmeli camdan veya titreşmeli aparattan aldıkları titreşimle de daha hızlı ve çabuk bir şekilde temizlenmeleri sağlamaktadır

 

Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra  endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye  yönelik faaliyetleriyle de  çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir.Çok daha fazla proje için lütfen arayınız veya mesaj atınız.resim heykel yapımı tasarımı atölyesiDi Sanat Atölyesi 05375201947 Aydın KUşadası e mail:disanat@gmail.com3-15 yaş grubu çocuklara özel piyano dersleri egitimi verilir,konservatuara hazırlık koro çalışmaları

michelangelo leonardo da vinci  kazimir maleviç  ayvazovski van gogh ivo andrıc   helena blavatsky

İLETİŞİM

05375201947
bilgi@disanat.com
disanat@gmail.comdisanat büst yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm


İsmet
DEMİRHAN

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel ve Seramik yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm aydın Ankara
H.Ü
Güzel Sanatlar
Fakültesi

1998

copyright © 2014 disanat.com

 

 

 


,