yeni projeler buluşlar fikirler proje pazarı fikir yenilikci endüstriyel tasarımlar teknik çizimler patent idea icatlar inovasyon inovatif başvurulari patentler dünyada en

 

 
ANASAYFA I PROJELER I İLETİŞİM Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye yönelik faaliyetleriyle de çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir


SİM KARTLI SABİT TELEFON

Sim kartlı sabit telefon, kamuya açık ankesörlü telefon olarak da bilinen; kartlı, paralı, jetonlu  telefon ve sabit ev telefonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir telefondur. Sistem, telefona entegre edilen ve sabit telefon operatörlerine ait  bir sim kartı ve sim kartının takıldığı sim kartı yuvasını içermektedir. Sim kartlı sabit telefon mevcut sabit telefonlardan farklı olarak kendine ait bir sim kartı ve o sim kartına ait bir telefon numarasını içermektedir. Söz konusu numara ile kullanıcı, sim kartını taktığı bütün sim kartlı sabit telefonlardan herkes tarafından aranabileceği gibi bütün operatörlere de ulaşabilecektir. Sim kartlı sabit telefon aynı zamanda bütün GSM operatörlerine ait  sim kartlarına da uyumludur.

Sim kartlı sabit telefon, kamuya açık ankesörlü telefon olarak da bilinen; kartlı, paralı, jetonlu telefon ve sabit ev telefonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir telefondur.

Buluşun amaçlarına ulaşması için kullanılan parçaların şekli ekte verilmiş olup, bu şekil;

Şekil 1 -                Sabit telefondur.

Şekildeki parçalar numaralandırılmış olup karşılıkları aşağıda verilmiştir:

1 -           Kamera,
2 -           LCD ekran,
3 -           Sim kartı yuvası,
4 -           İşlem tuşu,
5 -           İşlem tuşu,
6 -           Telefon kartı yuvası,
7 -           Ahize.

Sim kartlı sabit telefon, GSM operatörlerin çekmediği (sinyal gönderemediği) bölgelerde kullanılması bakımından  büyük önem taşımaktadır. Aynı şekilde cep telefonunun (mobil telefonun) pilinin bitmesi durumunda veya; suya veya yere düşerek  arızalanması durumunda da sim kartlı sabit telefon bir alternatif olarak görülmektedir. Ayrıca birden fazla sim kartı bulunduran kullanıcılar için de bir avantaj sağlamaktadır. Öyle ki birçok cep telefonu kullanmadan ve sök-tak işlemi yapmadan sistem, sim kartlarının kullanılmasına olanak vermektedir.

Sim kartlı sabit telefon sağlığı ve çevreyi  ilgilendiren yönüyle de bir avantaj sağlamaktadır. Kulağa yakınlaştırılmasa bile belli bir alanda etkili olan ve etrafa elektromanyetik dalgalar  yayan cep telefonların zararlı etkilerinden korunmak için bir alternatif olarak görülebilmektedir ve biten her kontur için tekrar tekrar bir telefon veya kontur kartı  almaya da gerek yoktur.

Sim kartlı sabit telefonlar tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi, sim kartı üzerinde her türlü işlemi yapmaya olanak sağlamaktadır. Şöyle ki sabit telefon üzerinden işlem tuşlarıyla (4, 5) karta bilgi yüklemek, silmek, SMS alıp göndermek, fotoğraf, video paylaşmak ve telefon rehberine ulaşmak vs. mümkündür ve ayrıca bir cep telefonu taşımadan sadece bir sim kartıyla bütün telefon bilgilerini zahmetsizce beraberinde taşımak da sistemin başka bir ayrıcalığı olarak görülmektedir. Oysa mevcut sabit telefonlarda  kişisel bilgilere ulaşmak pek de kolay bir işlem değildir. Dışarıda olunduğunda veya bir arkadaştayken aranmak istenen kişi veya herhangi bir notla ilgili bir doküman  yanında yoksa belki de önemli olan bir işlem ertelenmek zorunda kalınacaktır.

Mevcut sabit telefonlarda, kişisel telefon numaraları sadece evde kullanılan özellikli bazı  telefonlarda saklanabilmekte, bu bilgiler sadece telefonun hafızasında yer aldığından bir başka yere de götürülememektedir. Dolayısıyla sabit telefonlar  sınırlı bir alanda bilgilerin  kullanıma izin vermektedir ve bu durum özellikle de ankesörlü telefonlarda kullanıcıyı daha da sınırlamaktadır. Her ne kadar  yeni jenerasyon  ankesörlü  telefonlarda SMS atıp, fotoğraf çekip internete erişim sağlanabilecek olsa da kişisel bilgiler yine de telefonun bulunduğu alanla sınırlandırılmıştır ve kişisel  bilgilerin taşınmasına yine olanak vermemektedir.

Di Sanat Atölyesi sanatsal etkinliklerin yanı sıra  endüstriyel tasarım ve ürün geliştirmeye  yönelik faaliyetleriyle de  çalışmalarını sürdürmekte,bir çok patent başvurusu ve yine bu başvurulara ilişkin hazırladığı iş planları ve yenilikçi iş fikirleriyle arayışlarını devam ettirmektedir.Çok daha fazla proje için lütfen arayınız veya mesaj atınız.resim heykel yapımı tasarımı atölyesiDi Sanat Atölyesi 05375201947 Aydın KUşadası e mail:disanat@gmail.com3-15 yaş grubu çocuklara özel piyano dersleri egitimi verilir,konservatuara hazırlık koro çalışmaları

michelangelo leonardo da vinci  kazimir maleviç  ayvazovski van gogh ivo andrıc   helena blavatsky

İLETİŞİM

05375201947
bilgi@disanat.com
disanat@gmail.comdisanat büst yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm


İsmet
DEMİRHAN

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel ve Seramik yapımı tasarımı atölyesi üretimi imalatı dökümü yapım tasarım üretim atölye döküm aydın Ankara
H.Ü
Güzel Sanatlar
Fakültesi

1998

copyright © 2014 disanat.com

 

 

 


,