Seramik Pano Biblo Mask Heykel,Büst,Tasarımı Yapımı ,Yapım Tasarım 1968

sanat

 

 

 ANASAYFA I GALERİ I HAKKIMDA I REFERANSLAR I İLETİŞİM Peyzaj tasarım iç mimari öevre düzenleme park bahçe

REZİSTANSLI TERMOFOR

Rezistanslı termofor her model ve dizaynda termoforlarda daha hızlı su ısıtıp zaman ve  enerjiden kazanç sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Sistem; termofor kapağına monte edilmiş rezistans, rezistansın istenilen bir sıcaklıkta kendisini kapamasını sağlayan  termostat ve bir emniyet sibobundan meydana gelmektedir.

Rezistanslı termofor mevcut termoforlarda olduğu gibi yine suyun içine konulduğu   silikon veya kauçuk esaslı bir su haznesi, suyun doldurulup boşaltıldığı termofor delik ve kapağından meydana gelmektedir. Ancak farklı olarak rezistanslı termoforda, su, termoforun dışında bir yerde değil, termofor kapağına monte edilmiş rezistans aracılığıyla termoforun içinde ve su doldur boşaltı yapmadan çok daha hızlı ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kapak üzerinde bulunan fişe takılan priz  ısıtma işlemi bittikten sonra çekilmekte ve termofor istenilen bir yerde kullanılabilmektedir.başlatmakta sonrasındaysa termofor prizden çekilerek istenilen bir yerde kullanılabilmektedir.

TERMOFOR,REZİSTANSLI TERMOFOR

Şekillerdeki parçalar tek tek numaralandırılmış olup, bu numaraların karşılığı aşağıda verilmiştir:

1-            Termofor kapak kulağı,
2-            Elektrik fişi,
3-            Emniyet sibobu,
4-            Termostat,
5-            Termofor kapak vidası,
6-            Conta,
7-            Rezistans,
8-            Termofor.
9-           Su Sensörü
10-         Isı sensörü
Suyun çok daha çabuk ve zahmetsiz bir şekilde ısıtılması için geliştirilen rezistanslı termofor (8) her model ve dizaynda sıcak su torbalarında köklü bir değişiklik yapmadan kullanılabilir bir özelliktedir. Sistem son derece pratik bir yapıya sahiptir. Doldur boşalt işlemi olmadığından sıcak suyun sıçramasından kaynaklı yaralanma durumu da yoktur. Bir kereye mahsus termofora (8) konulan suyla termofor sürekli olarak ısıtılıp tekrar tekrar kullanılabilmektedir.

 Rezistanslı termofor  güvenlik donanımıyla son derece emniyetli bir yapıya sahiptir. Isı sensoruyla(9) termofor içerisinde yer alan sıvının kontrolünü sağlayan termostat (4), suyun istenilen dereceye gelmesi neticesinde kendisini kapatmaktadır ancak olası bir arızaya karşı da termofor kapağında bulunan  emniyet sibobu (3) fazla ısınmalara karşı termofor basıncını sürekli olarak belli bir düzeyde tutmakta,aşırı ısınmalarda termoforun patlamaması için açılarak içerinin basıncını dengelemektedir. Ayrıca su sensörü(9) sayesinde ısıtıcı(7) sadece suya temas ettiğinde çalışmaktadır


İLETİŞİM

05375201947
isatolyesi@gmail.com

disanat@gmail.com


Ankara/TÜRKİYE

copyright © 2014 disanat.com 

 


 

 

 >